SST36VF3203-70-4I-EKE
Flash 2Mx16 or 4Mx8 70ns Industrial Temp
product image
SST36VF3203-70-4I-EKE Picture
SeekIC No. : 00467802 Detail
SST36VF3203-70-4I-EKE: Flash 2Mx16 or 4Mx8 70ns Industrial Temp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SST36VF3203-70-4I-EKE
Mfg:
Greenliant
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Data Bus Width : 8 bit, 16 bit Memory Type : Flash
Memory Size : 32 Mbit Architecture : Sectored
Timing Type : Asynchronous Interface Type : Parallel
Access Time : 70 ns Supply Voltage - Max : 3.6 V
Supply Voltage - Min : 2.7 V Maximum Operating Current : 15 mA
Operating Temperature : + 85 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSOP-48 Packaging : Tray
Description
Timing Type : Asynchronous
Access Time : 70 ns
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSOP-48
Packaging : Tray
Operating Temperature : + 85 C
Memory Type : Flash
Architecture : Sectored
Maximum Operating Current : 15 mA