SUM60N04-12LT-E3
MOSFET 40V 60A 110W
product image
SUM60N04-12LT-E3 Picture
SeekIC No. : 00161443 Detail
SUM60N04-12LT-E3: MOSFET 40V 60A 110W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SUM60N04-12LT-E3
Mfg:
Vishay/Siliconix
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 40 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 60 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 9 mOhms Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 40 V
Continuous Drain Current : 60 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 9 mOhms