SUM65N20-30-E3
MOSFET 200V 65A 375W 30mohm @ 10V
product image
SUM65N20-30-E3 Picture
SeekIC No. : 00148110 Detail
SUM65N20-30-E3: MOSFET 200V 65A 375W 30mohm @ 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SUM65N20-30-E3
Mfg:
Vishay/Siliconix
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 65 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 30 mOhms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 175 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TO-263 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Package / Case : TO-263
Resistance Drain-Source RDS (on) : 30 mOhms
Continuous Drain Current : 65 A