SW260C-4.3-10
INDUCTOR 10.2UH 4.3A 260KHZ CLIP
product image
SW260C-4.3-10 Picture
SeekIC No. : 004509615 Detail
SW260C-4.3-10: INDUCTOR 10.2UH 4.3A 260KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260C-4.3-10
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260C-4.3-10
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10.2H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 4.3A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)26.00 mOhm Max