SW260C-5.0-10
INDUCTOR 10UH 5A 260KHZ CLIP
product image
SW260C-5.0-10 Picture
SeekIC No. : 004509617 Detail
SW260C-5.0-10: INDUCTOR 10UH 5A 260KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260C-5.0-10
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260C-5.0-10
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 5A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max