SW260C-4.9-23
INDUCTOR 22.8UH 4.9A 260KHZ CLIP
product image
SW260C-4.9-23 Picture
SeekIC No. : 004509616 Detail
SW260C-4.9-23: INDUCTOR 22.8UH 4.9A 260KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW260C-4.9-23
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW260C-4.9-23
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22.8H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 4.9A
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)36.00 mOhm Max