SWF-0.90-330
INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ FLAT
product image
SWF-0.90-330 Picture
SeekIC No. : 003460725 Detail
SWF-0.90-330: INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ FLAT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWF-0.90-330
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 330µH Current: 900mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Current: 900mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 330µH
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Series: SW
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWF-0.90-330
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 900mA
Mounting TypeThrough Hole
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)740.0 mOhm Max