SWF-0.85-680
INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ FLAT
product image
SWF-0.85-680 Picture
SeekIC No. : 003460724 Detail
SWF-0.85-680: INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ FLAT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWF-0.85-680
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 680µH Current: 850mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: Radial Mounting Type: Through Hole
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 680µH
Current: 850mA