SWS-0.46-78
INDUCTOR 78UH .46A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.46-78 Picture
SeekIC No. : 003455314 Detail
SWS-0.46-78: INDUCTOR 78UH .46A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.46-78
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 78µH Current: 460mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 800 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Current: 460mA
DC Resistance (DCR): 800 mOhm
Packaging: Bulk
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm)
Type: Toroidal
Inductance: 78µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.46-78
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance78H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 460mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)800.0 mOhm Max