SWS-0.68-39
INDUCTOR 39UH .68A 150KHZ SMD
product image
SWS-0.68-39 Picture
SeekIC No. : 003455319 Detail
SWS-0.68-39: INDUCTOR 39UH .68A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.68-39
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 39µH Current: 680mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 300 mOhm
Inductance: 39µH
Frequency - Self Resonant: -
Current: 680mA
Packaging: Bulk
Package / Case: 0.394" L x 0.394" W x 0.256" H (10.00mm x 10.00mm x 6.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.68-39
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 680mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max