SWS-0.85-680
INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ SMD
product image
SWS-0.85-680 Picture
SeekIC No. : 003455293 Detail
SWS-0.85-680: INDUCTOR 680UH .85A 50KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-0.85-680
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 680µH Current: 850mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.701" L x 0.669" W x 0.425" H (17.80mm x 17.00mm x 10.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 1.25 Ohm Max
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 680µH
Current: 850mA
Series: SW
Package / Case: 0.701" L x 0.669" W x 0.425" H (17.80mm x 17.00mm x 10.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-0.85-680
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 850mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.250 Ohm Max