SWS-4.50-19
INDUCTOR 19UH 4.5A 150KHZ SMD
product image
SWS-4.50-19 Picture
SeekIC No. : 003460654 Detail
SWS-4.50-19: INDUCTOR 19UH 4.5A 150KHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS-4.50-19
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 19µH Current: 4.5A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 20 mOhm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.496" H (23.50mm x 23.50mm x 12.60mm) Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 20 mOhm
Current: 4.5A
Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 19µH
Series: SW
Package / Case: 0.925" L x 0.925" W x 0.496" H (23.50mm x 23.50mm x 12.60mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS-4.50-19
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance19H
Tolerance±20%
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 4.5A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)20.00 mOhm Max