SWS1000L-15
Linear and Switching Power Supplies 1050W 15V 70A Medical, 115-230VAC
product image
SWS1000L-15 Picture
SeekIC No. : 002757929 Detail
SWS1000L-15: Linear and Switching Power Supplies 1050W 15V 70A Medical, 115-230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS1000L-15
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Medical
Output Power Rating : 1050 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 70 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 2.56 in L x 2.36 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Medical
Output Current (Channel 1) : 70 A
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Output Power Rating : 1050 W