SWS1000L-12
Linear and Switching Power Supplies 1050W 12V 88A
product image
SWS1000L-12 Picture
SeekIC No. : 002755171 Detail
SWS1000L-12: Linear and Switching Power Supplies 1050W 12V 88A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS1000L-12
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Commercial/Medical : Medical Output Power Rating : 1050 W
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 88 A Dimensions : 2.56 in L x 2.36 in W
Description
Product :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Commercial/Medical : Medical
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Output Power Rating : 1050 W
Dimensions : 2.56 in L x 2.36 in W
Output Current (Channel 1) : 88 A