SWS6-0.90-330
INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ SMD S6
product image
SWS6-0.90-330 Picture
SeekIC No. : 004509702 Detail
SWS6-0.90-330: INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ SMD S6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS6-0.90-330
Mfg:
AlfaMag Electronics, LLC
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS6-0.90-330
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / Case0.925" L x 0.925" W x 0.531" H (23.50mm x 23.50mm x 13.50mm)
PackagingBulk
TypeToroidal
Current 900mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)180.0 mOhm Max