SWS60012/CO2
Linear and Switching Power Supplies 600W 12V 50A
product image
SWS60012/CO2 Picture
SeekIC No. : 002759426 Detail
SWS60012/CO2: Linear and Switching Power Supplies 600W 12V 50A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS60012/CO2
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Output Power Rating : 600 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Output Voltage (Channel 1) : 12 V Output Current (Channel 1) : 50 A
Dimensions : 3.54 in L x 6.7 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power Rating : 600 W
Output Current (Channel 1) : 50 A
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC