SWS600L-24
Linear and Switching Power Supplies 648W 24V 27A AC-DC, 115-230VAC
product image
SWS600L-24 Picture
SeekIC No. : 002757991 Detail
SWS600L-24: Linear and Switching Power Supplies 648W 24V 27A AC-DC, 115-230VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWS600L-24
Mfg:
TDK-Lambda
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Both
Output Power Rating : 648 W Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 27 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 6.34 in L x 16.93 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 27 A
Input Voltage : 115 VAC to 230 VAC
Commercial/Medical : Both
Output Power Rating : 648 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWS600L-24
Number of Outputs1
Power (Watts)648W
Voltage - Output24V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Closed Frame)
1st Output24 VDC @ 27A