SWT-0.45-26
INDUCTOR 26UH .45A 150KHZ VRT
product image
SWT-0.45-26 Picture
SeekIC No. : 003453846 Detail
SWT-0.45-26: INDUCTOR 26UH .45A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.45-26
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 26µH Current: 450mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 620 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Current: 450mA
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Through Hole
DC Resistance (DCR): 620 mOhm
Packaging: Bulk
Type: Toroidal
Inductance: 26µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.45-26
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance26H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 450mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)620.0 mOhm Max