SWT-0.90-330
INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ HRZ
product image
SWT-0.90-330 Picture
SeekIC No. : 003453830 Detail
SWT-0.90-330: INDUCTOR 330UH .9A 50KHZ HRZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWT-0.90-330
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 330µH Current: 900mA
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Current: 900mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 330µH
DC Resistance (DCR): 740 mOhm Max
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWT-0.90-330
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 900mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)740.0 mOhm Max