SXN15-48D3V3-2V5R
CONV DC/DC DUAL 3.3/2.5V 15W SMD
product image
SXN15-48D3V3-2V5R Picture
SeekIC No. : 003624040 Detail
SXN15-48D3V3-2V5R: CONV DC/DC DUAL 3.3/2.5V 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48D3V3-2V5R
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SXN15 Manufacturer: Emerson Network Power
Number of DAC Outputs : 2 Type: Isolated
Number of Outputs: 2 Voltage - Input (Min): 33V
Voltage - Input (Max): 75V Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 2.5V Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 3.5A, 4.5A Power (Watts) - Manufacture Series: 15W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: With Remote On/Off
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 11-DIP SMD Module
Size / Dimension: 1.91" L x 1.01" W x 0.34" H (48.5mm x 25.7mm x 8.6mm) Packaging: -
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Description
Type: Isolated
Voltage - Output 3: -
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Output 1: 3.3V
Number of Outputs: 2
Efficiency: 85%
Packaging: -
Power (Watts) - Manufacture Series: 15W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Package / Case: 11-DIP SMD Module
Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 2: 2.5V
Features: With Remote On/Off
Manufacturer: Emerson Network Power
Voltage - Input (Min): 33V
Series: SXN15
Current - Output (Max): 3.5A, 4.5A
Size / Dimension: 1.91" L x 1.01" W x 0.34" H (48.5mm x 25.7mm x 8.6mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48D3V3-2V5R
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output3.3V, 2.5V
Power (Watts)15W
Number of Outputs2
1st Output3.3 VDC @ 3.5A
2nd Output2.5 VDC @ 4.5A