SXN15-48S2V5
DC/DC Converters HIEFF 2.5Vout 15W SMD
product image
SXN15-48S2V5 Picture
SeekIC No. : 002733575 Detail
SXN15-48S2V5: DC/DC Converters HIEFF 2.5Vout 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48S2V5
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48S2V5
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output2.5V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output2.5 VDC @ 6A