SXN15-48S3V3
DC/DC Converters HIEFF 3.3Vout 15W SMD
product image
SXN15-48S3V3 Picture
SeekIC No. : 002732840 Detail
SXN15-48S3V3: DC/DC Converters HIEFF 3.3Vout 15W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48S3V3
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSXN15-48S3V3
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input33 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 4.5A