SXN15-48S05J
DC/DC Converters 15W 33-75Vin 5V 3A Single Openframe SMT
product image
SXN15-48S05J Picture
SeekIC No. : 002720929 Detail
SXN15-48S05J: DC/DC Converters 15W 33-75Vin 5V 3A Single Openframe SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SXN15-48S05J
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~36
Quick Details
Output Power : 15 W Input Voltage Range : 33 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 3 A
Package / Case Size : 48.39 mm x 25.65 mm x 8.51 mm
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A
Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 33 V to 75 V