T356A104K050AT
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 50volts 0.10uF 10%
product image
T356A104K050AT Picture
SeekIC No. : 001067920 Detail
T356A104K050AT: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 50volts 0.10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T356A104K050AT
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 26 Ohms Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 4.5 mm Dia. x 8.6 mm L Lead Spacing : 5.08 mm
Series : T35X Product : Tantalum Solid Dipped
Packaging : Bulk
Description
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Dipped
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 50 Volts
Lead Spacing : 5.08 mm
Series : T35X
Capacitance : 0.1 uF
ESR : 26 Ohms
Dimensions : 4.5 mm Dia. x 8.6 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationT356A104K050AT
VendorKemet
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Package / CaseRadial
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 85°C
Lead Spacing0.2" (5.08mm)