T378C155M035AS
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35volts 1.5uF 20%
product image
T378C155M035AS Picture
SeekIC No. : 001072265 Detail
T378C155M035AS: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35volts 1.5uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T378C155M035AS
Quick Details
Capacitance : 1.5 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 6 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H Lead Spacing : 3.81 mm
ESR : 6 Ohms
Voltage Rating : 35 Volts
Product : Tantalum Solid High Reliability
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1.5 uF
Series : T378
Lead Spacing : 3.81 mm
Dimensions : 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H