T73S1D15-12
General Purpose / Industrial Relays 10 AMP 12VDC SPST NO
product image
T73S1D15-12 Picture
SeekIC No. : 002559703 Detail
T73S1D15-12: General Purpose / Industrial Relays 10 AMP 12VDC SPST NO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T73S1D15-12
Mfg:
TE Connectivity / P&B
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 V
Coil Resistance : 320 Ohms Mounting Style : SMD/SMT
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Description
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Mounting Style : SMD/SMT
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 12 V
Coil Resistance : 320 Ohms