T73S1D15-24
General Purpose / Industrial Relays SPST-NO 10A 24VDC Lw Profile PCB Relay
product image
T73S1D15-24 Picture
SeekIC No. : 002561815 Detail
T73S1D15-24: General Purpose / Industrial Relays SPST-NO 10A 24VDC Lw Profile PCB Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T73S1D15-24
Mfg:
TE Connectivity / P&B
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Resistance : 1150 Ohms
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Description
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Mounting Style : PCB
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Resistance : 1150 Ohms