T73S5D15-18
General Purpose / Industrial Relays SPDT 10A 18VDC Lw Profile PCB Relay
product image
T73S5D15-18 Picture
SeekIC No. : 002563224 Detail
T73S5D15-18: General Purpose / Industrial Relays SPDT 10A 18VDC Lw Profile PCB Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T73S5D15-18
Mfg:
TE Connectivity / P&B
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Resistance : 720 Ohms
Mounting Style : SMD/SMT Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Description
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Mounting Style : SMD/SMT
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Coil Resistance : 720 Ohms