TAJA226K010RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 22uF 10%
product image
TAJA226K010RNJ Picture
SeekIC No. : 001083992 Detail
TAJA226K010RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 22uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJA226K010RNJ
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 22 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 3 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
ESR : 3 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Capacitance : 22 uF
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJA226K010RNJ
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance22F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±10%
Package / Case3216-18 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)3.000 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C