TAJC336M020RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 33uF 20%
product image
TAJC336M020RNJ Picture
SeekIC No. : 001085179 Detail
TAJC336M020RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20volts 33uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJC336M020RNJ
Quick Details
Capacitance : 33 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 1.5 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2412 Case Code - mm : 6032
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : C Case
Packaging : Reel
Capacitance : 33 uF
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Height : 2.8 mm
Case Code - in : 2412
Case Code - mm : 6032
Mfr Case Code : C Case
Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 1.5 Ohms
Series : TAJ
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJC336M020RNJ
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance33F
Voltage - Rated 20V
Tolerance±20%
Package / Case6032-28 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)1.500 Ohm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C