TAJC105K050PNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 50volts 1.0uF 10%
product image
TAJC105K050PNJ Picture
SeekIC No. : 001093018 Detail
TAJC105K050PNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 50volts 1.0uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJC105K050PNJ
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 5.5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2412 Case Code - mm : 6032
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : C Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : TAJ
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Height : 2.8 mm
Case Code - in : 2412
Case Code - mm : 6032
Mfr Case Code : C Case
Capacitance : 1 uF
Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 5.5 Ohms