TAJD107K016RNJV
Tantalum Capacitors - Solid SMD 16volts 100uF 10%
product image
TAJD107K016RNJV Picture
SeekIC No. : 001088299 Detail
TAJD107K016RNJV: Tantalum Capacitors - Solid SMD 16volts 100uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJD107K016RNJV
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 0.6 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm Mfr Case Code : D Case
Description
Tolerance : 10 %
Capacitance : 100 uF
Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 0.6 Ohms
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 3.1 mm