TAJY106K035RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 10%
product image
TAJY106K035RNJ Picture
SeekIC No. : 001083811 Detail
TAJY106K035RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJY106K035RNJ
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 1 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 2 mm Mfr Case Code : Y Case
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 7343
ESR : 1 Ohms
Capacitance : 10 uF
Height : 2 mm
Voltage Rating : 35 Volts
Series : TAJ
Mfr Case Code : Y Case
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJY106K035RNJ
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case7343-20 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C