TAJY106K035RNJV
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 10%
product image
TAJY106K035RNJV Picture
SeekIC No. : 001093853 Detail
TAJY106K035RNJV: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJY106K035RNJV
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 1 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 2 mm Mfr Case Code : Y Case
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
ESR : 1 Ohms
Capacitance : 10 uF
Height : 2 mm