TAJY106M035RNJ
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 20%
product image
TAJY106M035RNJ Picture
SeekIC No. : 001094469 Detail
TAJY106M035RNJ: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 10uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TAJY106M035RNJ
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 1 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 2 mm Mfr Case Code : Y Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
ESR : 1 Ohms
Capacitance : 10 uF
Height : 2 mm
Voltage Rating : 35 Volts
Series : TAJ
Mfr Case Code : Y Case
Parameters:
Technical/Catalog InformationTAJY106M035RNJ
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±20%
Package / Case7343-20 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C