TLMB3100-GS08
Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
product image
TLMB3100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0052226 Detail
TLMB3100-GS08: Standard LED - SMD Blue Non-Diffused
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
TLMB3100-GS08
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.65 mm Illumination Color : Blue
Wavelength/Color Temperature : 466 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 3.9 V
Luminous Intensity : 8 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Lens Color/Style : Water Clear
Packaging : Reel
Viewing Angle : 120 deg
Illumination Color : Blue
Luminous Intensity : 8 mcd
Wavelength/Color Temperature : 466 nm
Forward Current : 10 mA
Forward Voltage : 3.9 V
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.65 mm