UHE1V221MPD6TD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 35V
product image
UHE1V221MPD6TD Picture
SeekIC No. : 00726876 Detail
UHE1V221MPD6TD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 35V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UHE1V221MPD6TD
Mfg:
Nichicon
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Capacitance : 220 uF
Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L