UNL10W10KS-F
Film Capacitors 10uF 1000V 10%
product image
UNL10W10KS-F Picture
SeekIC No. : 00958790 Detail
UNL10W10KS-F: Film Capacitors 10uF 1000V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL10W10KS-F
Capacitance : 10 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Termination Style : Radial
Capacitance : 10 uF
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L