UNL10W25K-F
Film Capacitors 25uF 1000 Volts
product image
UNL10W25K-F Picture
SeekIC No. : 00959771 Detail
UNL10W25K-F: Film Capacitors 25uF 1000 Volts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL10W25K-F
Capacitance : 25 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Capacitance : 25 uF
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L