UNL12W20K-F
Film Capacitors 20uF 1200Volts
product image
UNL12W20K-F Picture
SeekIC No. : 00967133 Detail
UNL12W20K-F: Film Capacitors 20uF 1200Volts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL12W20K-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : DC Link Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 20 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1.2 KVolts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Termination Style : Radial
Capacitance : 20 uF
Voltage Rating : 1.2 KVolts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 50 mm Dia. x 63 mm L