UNL15W4P7KS-F
Film Capacitors 4.7uF 1500V 10%
product image
UNL15W4P7KS-F Picture
SeekIC No. : 00961066 Detail
UNL15W4P7KS-F: Film Capacitors 4.7uF 1500V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UNL15W4P7KS-F
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : DC Link Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 4.7 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1.5 KVolts Series : UNL
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 12.7 mm Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Product Type : DC Link
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Series : UNL
Lead Spacing : 12.7 mm
Dimensions : 35 mm Dia. x 53.7 mm L
Capacitance : 4.7 uF