UP2C-330-R
Power Inductors 33uH 2.2A 79.7mOhms
product image
UP2C-330-R Picture
SeekIC No. : 001177269 Detail
UP2C-330-R: Power Inductors 33uH 2.2A 79.7mOhms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2C-330-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.2 Amps Maximum DC Resistance : 79.7 mOhms
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.2 Amps
Maximum DC Resistance : 79.7 mOhms
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2C-330-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.507" L x 0.370" W x 0.204" H (12.90mm x 9.40mm x 5.20mm)
PackagingDigi-Reel?
TypeFerrite Core
Current 2.16A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)79.70 mOhm Max