UP2C-681-R
Power Inductors 680uH 0.48A 1774.2mOhms
product image
UP2C-681-R Picture
SeekIC No. : 001195760 Detail
UP2C-681-R: Power Inductors 680uH 0.48A 1774.2mOhms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2C-681-R
Quick Details
Inductance : 680 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.48 Amp Maximum DC Resistance : 1774.2 mOhms
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 680 uH
Maximum DC Current : 0.48 Amp
Dimensions : 9.4 mm W x 12.9 mm L x 5.2 mm H
Maximum DC Resistance : 1774.2 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2C-681-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance680H
Tolerance±20%
Package / Case0.507" L x 0.370" W x 0.204" H (12.90mm x 9.40mm x 5.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 460mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.774 Ohm Max