UP2T-1R5-R
INDUCTOR UNSHIELD 1.5UH 8.3A T/H
product image
UP2T-1R5-R Picture
SeekIC No. : 003461580 Detail
UP2T-1R5-R: INDUCTOR UNSHIELD 1.5UH 8.3A T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UP2T-1R5-R
Inductance: 1.5µH Current: 8.3A
Current - Saturation: 7.9A Supply Current : 400 uA
Current - Temperature Rise: - Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 9.6 mOhm Max Q @ Freq: -
Type: -
Tolerance: ±20%
Inductance: 1.5µH
Manufacturer: Cooper Bussmann
DC Resistance (DCR): 9.6 mOhm Max
Current - Saturation: 7.9A
Current: 8.3A
Series: UNI-PAC™ 2T
Parameters:
Technical/Catalog InformationUP2T-1R5-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±20%
Type-
Current 8.3A