USF0J330MDD
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 33uF 5x7 20% 2LS
product image
USF0J330MDD Picture
SeekIC No. : 00721530 Detail
USF0J330MDD: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 6.3volts 33uF 5x7 20% 2LS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
USF0J330MDD
Quick Details
Capacitance : 33 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 5 mm Dia. x 7 mm L
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 33 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 6.3 Volts
Dimensions : 5 mm Dia. x 7 mm L