UUG2A221MNQ6MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 220uF 85C 16X21.5
product image
UUG2A221MNQ6MS Picture
SeekIC No. : 00754784 Detail
UUG2A221MNQ6MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 220uF 85C 16X21.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUG2A221MNQ6MS
  • 0~1
  • 1~75
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 16 mm Dia. x 21.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 220 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 16 mm Dia. x 21.5 mm L