UUG2A680MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 68uF 12.5x13.5 20%
product image
UUG2A680MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00752580 Detail
UUG2A680MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 100volts 68uF 12.5x13.5 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUG2A680MNL1MS
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 68 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 68 uF
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 13.5 mm L