UUG2G470MRQ1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 400volts 47uF 85C 20X21.5
product image
UUG2G470MRQ1MS Picture
SeekIC No. : 00756029 Detail
UUG2G470MRQ1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 400volts 47uF 85C 20X21.5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUG2G470MRQ1MS
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 47 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 20 mm Dia. x 21.5 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 47 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating : 400 Volts
Dimensions : 20 mm Dia. x 21.5 mm L