UUJ1A102MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 1000uF 105c 12.5X16
product image
UUJ1A102MNL1MS Picture
SeekIC No. : 00756097 Detail
UUJ1A102MNL1MS: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 1000uF 105c 12.5X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUJ1A102MNL1MS
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1000 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L