UUJ1A102MNL1ZD
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 1000uF 105c 12.5X16
product image
UUJ1A102MNL1ZD Picture
SeekIC No. : 00755805 Detail
UUJ1A102MNL1ZD: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 1000uF 105c 12.5X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
UUJ1A102MNL1ZD
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 1000 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 12.5 mm Dia. x 16 mm L